עקרונות לסידור הבית

 

בארגון הבית יש כמה עקרונות שמנחים את העבודה. אם נזכור אותם זה יכול להקל עלינו בתהליך הסידור.                   

לכל חפץ בית

הרעיון בתהליך הסידור הוא שלכל חפץ יהיה בית המתאים לו, שיהיה נוח ויעיל עבורכם. לפעמים החיפוש של חפץ או מסמך מסוים הופך למשימה כמעט בלתי אפשרית. כשלכל חפץ יש בית נדע לאן לגשת כשנצטרך אותו.     

הסדר עוזר ביצירת בהירות ומיקוד בבית: אנחנו יודעים מה וכמה יש לנו מכל דבר, נקנה רק מה שאנחנו צריכים וכך לא נצבור עודפים מיותרים.  

כשאתם יודעים מה יש לכם ואיפה זה חוסך זמן והכל יותר פשוט ורגוע.                                                                       

שחרור חפצים

חלק מרכזי בתהליך הסידור הוא שחרור חפצים (מסירה או זריקה). במשך הזמן הקשר שלנו לחפצים משתנה ולכן יש טעם לבדוק מדי פעם מה אנחנו אוהבים ומה אנחנו באמת צריכים. 

מתוך הנסיון שלי, לאחר שמצליחים לשחרר את החפצים שבעצם לא היו בשימוש ושלא באמת התאימו לנו כבר, יש חויה של הקלה, שהצלחנו לעשות משהו לא פשוט שהזנחנו הרבה זמן.

שחרור החפצים מפנה מקום ומניע להמשך העשיה. כאשר אנחנו נשארים רק עם מה שמדוייק לנו ונוצר מקום פנוי, יותר קל לחשוב איפה אנחנו רוצים למקם את החפצים. כך גם מתפנה מקום לדברים חדשים שרלוונטיים לנו עכשיו. 

 

אסתטיקה 

לאסתטיקה של המרחב בו אנו חיים יש ערך רב – היא הדבר הראשון שאנחנו קולטים בכניסתנו הביתה.

היא משפיעה על תחושת הנעימות ומחזקת את הקשר בינינו לבין הבית. בחירת החפצים לפי טעמנו האישי הוא נושא בעל ערך שיש לתת לו תשומת לב. אמנם אנחנו קונים חפצים לפי צורך אבל לא נסתפק רק בחשיבה פונקציונאלית אלא נקפיד שיהיו תואמים את הטעם האישי שלנו ושתהיה הרמוניה בין החפצים השונים.

יש חשיבות להתאים את כמות החפצים למבנה הבית ולאופי שברצוננו לתת לו. המינון הוא אישי - כמות רבה של חפצים יכולה ליצור אוירה חמימה ועוטפת, או להפך ליצור עומס. לעומת זאת, יש בתים שהמינימליזם יפה להם, שתמונה אחת על הקיר מספיקה ובאחרים זה יצור תחושה ריקה מדי.

משימות קטנות

ארגון הבית נראה לעיתים כמשימה בלתי אפשרית.

המחשבה על כל מה שנדרש מאיתנו על מנת שהבית יהיה כפי שאנחנו רוצים – מעמיסה ומעכבת אותנו. 

אם נניח בצד את המחשבה על כל הבית ונתמקד כל פעם במשימה אחת או במקום אחד – הארגון יהפוך לאפשרי.                                                                    

כל הזכויות שמורות לפיות 2014 ©     |      עיצוב: סטודיו 84 זברות

או שלחו מייל  imravid@gmail.com

ליצירת קשר עם הפיות, התקשרו 5441317 - 03